Magia dwutlenku węgla

Karboksyterapia to zabieg który już od kilku lat świeci triumfy w gabinetach kosmetologicznych. Co stoi za jego popularnością? Dziś postaram się wyjaśnić dlaczego jest tak uwielbiany.

Dwutlenek węgla to gaz powszechnie występujący w naszym otoczeniu. Choć przez media jest głównie przedstawiany jako gaz cieplarniany i kojarzy nam się negatywnie, to jest on naturalnie obecny w naszym organizmie. Jego odpowiednie wykorzystanie może mieć korzystny wpływ na nasz wygląd i zdrowie. Zastosowanie tego gazu w kosmetologii uważa się za największy przełom w upiększaniu od momentu wprowadzenie toksyny botulinowej.

Jak działa karboksyterapia

Karboksyterapia to metoda podawania porcjami medycznego dwutlenku węgla za pomocą bardzo cienkiej igły w powierzchniowe warstwy skóry lub do tkanki podskórnej. Jest to bezpieczny zabieg w którym stosuje się medyczny dwutlenek węgla stosowany przez lekarzy w laparoskopii. Niewielki dyskomfort związany z wkłuciem rekompensuje krótki czas trwania oraz szybko widoczne i długotrwałe efekty. Gaz rozprzestrzenia się swobodnie w tkankach pomiędzy naczyniami krwionośnymi oraz włóknami skóry wywołując szereg procesów mających na celu poprawę jakości obszaru poddanemu zabiegowi. Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji fibroblastów oraz produkcji kolagenu i elastyny, zwiększenia mikrokrążenia, dotlenienia tkanek i poprawy metabolizmu komórkowego. Ponadto, wyjątkowo wrażliwe na działanie dwutlenku węgla są komórki tłuszczowe, które pod jego wpływem ulegają rozpuszczeniu, co przekłada się na działanie modelujące sylwetkę.

  Agent do zadań specjalnych

  Przemiany jakie dokonują się w organizmie pod wpływem karboksyterapii dają możliwość wykorzystania jej na wiele sposobów. Doskonale sprawdza się w terapii miejsc trudnych i problematycznych, gdzie ciężko uzyskać efekt innymi metodami. Zabieg znajduje zastosowanie głównie w:

  • rewitalizacji skóry,
  • walce z cellulitem,
  • bliznami i rozstępami
  • terapii łysienia                                                  

  Wszechstronny zabieg

  Jak widać karboksyterapia to zabieg o szerokim spektrum działania. Oto kilka przykładów wpływu karboksyterapii w zależności od okolicy ciała:

   Okolice oka – wygładza powierzchnię powiek, uelastycznia i napina skórę wokół oczu, poprzez zagęszczenie skóry i zmniejszenie zasinień stanowi alternatywę dla wypełniaczy przywracając spojrzeniu młody wygląd bez efektu nienaturalnej mimiki

  Twarz, szyja, dekolt, dłonie – zagęszcza i zmniejsza wiotkość skóry, zmniejsza głębokość bruzd i zmarszczek, poprawia odżywienie i strukturę skóry. Wyraźnie koryguje owal twarzy, pomaga pozbyć się tzw, chomików lub, dzięki działaniu lipolitycznemu, drugiego podbródka.

  Tkanka tłuszczowa i cellulit – wytworzone ciśnienie po podaniu gazu uszkadza komórki tłuszczowe. Ponadto, po podaniu dwutlenku węgla wytwarza się wewnątrz organizmu kwas węglowy, który uszkadza błony komórkowe i powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Wzmożona cyrkulacja krwi nasila metabolizm oraz drenuje tkanki. Wszystkie te czynniki oraz zwiększone dotlenienie obszaru powoduje efekt lipolizy, poprawienia elastyczności skóry, oraz zmniejszenia cellulitu oraz objętość tkanki tłuszczowej.

  Blizny i rozstępy – karboksyterapia blizn i rozstępów powoduje przebudowanie ich struktury. Zwiększa elastyczność, wypłyca i wyrównuje koloryt, a dzięki przebudowie włókien kolagenowych- wytworzeniu nowych naczyń krwionośnych. Karboksyterapia jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z rozstępami. Badania kliniczne udowadniają 90% skuteczności w poprawie ich koloru i struktury.

  Wypadanie włosów – często związane jest z niedostatecznym krążeniem w obrębie skóry głowy. W celu poprawienia tego zjawiska doskonale sprawdza się zastosowanie karboksyterapii. Zwiększenie mikrocyrkulacji krwi odżywia i dotlenia cebulki włosów. Dzięki temu nawet cebulki będące w stanie uśpienia zostają zmobilizowane do produkcji nowych włosów. Jest to doskonały sposób na zagęszczenie i pogrubienie włosa.

  Teleangiektazje – karboksyterapia jest jednym z nielicznych zabiegów, gdzie rozszerzone naczynia krwionośne nie są przeciwwskazaniem. Dwutlenek węgla rozkurcza ściany naczyń oraz stymuluje wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych. W ten sposób tzw. pajączki na nogach ulegają zmniejszeniu. Działanie to wykorzystują w swojej praktyce lekarze w przypadku zaburzeń krążenia.

  Efekty karboksyterapii są spektakularne, jednak, tak jak w przypadku wszystkich zabiegów, najlepsze rezultaty otrzymujemy po wykonaniu serii indywidualnie dostosowanej do naszych potrzeb i odpowiednio dobranej przez kosmetologa. W trakcie serii zabiegowej ważne jest, aby stosować się do zaleceń. Mają one na celu usprawnienie efektów zabiegów, wspomagają procesy regeneracji i utrwalą osiągnięte rezultaty. Jednym z najważniejszych zaleceń pozabiegowych jest zwiększenie podaż wody. W dniu zabiegu zalecamy wypijanie ok litra wody dziennie. Dodatkowo w naszej Klinice można zakupić specjalną herbatę, Monduniq Perfect Body. Pomaga ona w sprawnym zmetabolizowaniu zawartości komórek tłuszczowych i zapobiega nadmiernemu obciążeniu wątroby. Istotna jest też aktywność fizyczna, która usprawnia metabolizm, a także lekkostrawna, zbilansowana dieta.

  W zabiegach rewitalizujących skórę bardzo ważne jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków, które wspomogą procesy odnowy i regeneracji, a także spożywanie produktów i suplementów zawierających NNKT, koenzym Q10 i witaminę C, która jest niezbędna w procesie tworzenia nowych włókien kolagenowych. 

  W Esencji Piękności zawsze możesz umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której kosmetolog przeprowadzi wywiad oraz kwalifikację do zabiegu i pokaże jak dokładnie wygląda przebieg zabiegu. Możesz zapisać się online TUTAJ

  Szukasz pomysłu na prezent?

  Godziny otwarcia

  Mamy elastyczne godziny otwarcia, w zakresie: Pon – Pt: 9:00 – 20:00 Sob: 09:00 – 14:00
  Parking przed gabinetem
  Darmowe Wi-Fi
  Karta Seniora
  Możliwa płatność kartą
  Karta dużej rodziny
  Karta Młodzi w Łodzi