Blog

 

Strona główna / Blog

 

Wszystkie wpisy

Blog Klinika Esencja Piękności

Na blogu z radością dzielimy się naszą wiedzą, opowiadamy o skórze, zabiegach i podajemy przepisy na kosmetyki DIY, a gdy zapomnisz co mówiłyśmy na konsultacji zawsze możesz zajrzeć na bloga. Jeśli masz jakieś sugestie co do naszych postów, chciałabyś żebyśmy rozwinęły nurtujący problem daj nam znać w formularzu, chętnie o tym napiszemy.

Bloomea

Bloomea

Bloomea® wykorzystuje technologię TRIO M.M.L., która początkowo służyła w rekonwalescencji pooperacyjnej w celu przyspieszenia gojenia blizn i rozstępów. Z czasem odkryto, że efekty działania tej technologii są tak spektakularne, że może z powodzeniem być wykorzystywany w kosmetologii. Tak Bloomea® zyskała zaufanie specjalistów na całym świecie.

Facemodeling

Facemodeling

Wierzę, że naturalność to najlepsza droga do utrzymania młodości i od kiedy istniejemy przyświeca nam motto: „pięknem mnie jest wyglądnie młodo, ale najlepiej jak można w każdym wieku”.

Koronawirus-ważne decyzje w branży beauty

Koronawirus-ważne decyzje w branży beauty

Dobrze, gdy praca jest przyjemnością, a działalność firmy dość jasno i konkretnie określona oraz dobrze zaplanowana. To marzenie każdego przedsiębiorcy. Co robić, gdy realia napiszą inny scenariusz, wręcz czarny, a scenarzysta nie jest nawet widoczny gołym okiem?
Fabularzystą aktualnej rzeczywistości jest COVID-19, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Póki co mam wrażenie, że nie jesteśmy nawet w stanie przewidzieć zakończenia tych wydarzeń. W zeszłym tygodniu plan działania wielu z nas stanął do góry nogami, a rzeczywistość zmusiła do podjęcia trudnych decyzji.

Konkurs Kosmetyczka Roku 2019

Konkurs Kosmetyczka Roku 2019

Konkurs na Kosmetyczkę Roku był bardzo ciekawym doświadczeniem, stresującym ale wzbogacającym o fajne znajomości i przeżycia.

Cellulit

Cellulit

Celluilt jest defektem tkanki tłuszczowej polegający na zamianach obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowych. Objawia się nierówną, pofałdowaną powierzchnią w obrębie skóry kończyn dolnych, brzucha oraz ramion, guzkami oraz zgrubieniami.

Karboksyterapia

Karboksyterapia

Karboksyterapia to metoda podawania porcjami medycznego dwutlenku węgla za pomocą bardzo cienkiej igły w powierzchniowe warstwy skóry lub do tkanki podskórnej. Jest to bezpieczny zabieg w którym stosuje się medyczny dwutlenek węgla stosowany przez lekarzy w laparoskopii.

Wpływ słońca na skórę

Wpływ słońca na skórę

Promieniowanie słoneczne, tak przyjemnie nas ogrzewające, z jednej strony jest niezbędne do życia przyczyniając się do syntezy witaminy D, poprawiającej nasze samopoczucie, odporność i kondycję kości, a z drugiej strony słońce działa destrukcyjne na komórki skóry, zaburzając ich działanie, uszkadzając naczynia krwionośne, kolagen i elastynę.

Pielęgnacja dojrzałej skóry

Pielęgnacja dojrzałej skóry

Z każdym kolejnym rokiem przybywa nam nie tylko lat, ale także, niestety- kolejnych zmarszczek. Starzenie to fizjologiczny proces, który zaburzony może postępować szybciej i intensywniej. By temu zapobiec należy zrozumieć jego przebieg i przyczyny starzenia.

Wiosenne Porządki

Wiosenne Porządki

Skóra po zimie wymaga odświeżenia, pory są zanieczyszczone, w lustrze widzimy zmęczone zimą oblicze- suche skórki na nosie i policzkach, grudki i krostki czy napiętą i ściągniętą skórę wokół oczu. Na skórze ciała również możemy dostrzec efekty zimy- łuszcząca i swędząca skóra na łydkach, szorstki naskórek na udach, oraz kolana i łokcie wołające wręcz o nawilżenie. Można by wymieniać jeszcze wiele…

Szukasz pomysłu na prezent?

Godziny otwarcia

Mamy elastyczne godziny otwarcia, w zakresie:

Pon – Pt: 9:00 – 20:00
Sob: 09:00 – 14:00

Parking przed
gabinetem

Darmowe
Wi-Fi

Karta
Seniora

Możliwa płatność
kartą

Karta dużej
rodziny

Karta Młodzi
w Łodzi